מסנן מים ביתי ומתקן מים הם שני פתרונות בתחום טיהור מים אשר מסייעים לסנן את מי השתייה ולהפוך אותם לאיכותיים וטעימים. לשני הפתרונות ישנם יתרונות וחסרונות אותם יש להכיר כדי להגיע להחלטה נכונה, מושכלת ולא פחות חשוב: מותאמת אישית.

אם אתם מוטרדים מאיכות מי השתייה שלכם, מסנן מים ביתי או מתקן מים יכולים להוות פתרון. מלבד טיהור המים, מתקנים אלו מספקים מים חמים וקרים, הם מעודדים שתייה מרובה והדגמים השונים מאפשרים בחירה והתאמה אישית לצרכים משתנים. רכישת מתקני ומסנני מים היא אינה מותרות כי אם חובה ממש, המים הם צורך קיומי חשוב ומתקני טיהור ומסנני מים הופכים אותם ליותר נגישים, זמינים ובריאים מתמיד.

מדוע כדאי לרכוש מערכת טיהור מים?

לא בכל אזור בארץ מי הברז נחשבים לאיכותיים. מבחינה בריאותית ישנם אף מקומות בהם המים לא מומלצים לשתייה כלל, שכן הם עשירים בחומרים כמו עופרת, חול, אבנית, חלודה וכיוצא בכך. מיותר לציין שחומרים אלו גורעים מהטעם ומהאיכות הטבעית של המים. אולם אם אתם שואפים להתגבר על איכותם הירודה של המים ולהרבות ולשתות מים, במיוחד בחודשי הקיץ החמים, יש לכך פתרון אידיאלי והוא: מתקן מים או מסנן מים ביתי. מתקנים אלו מאפשרים לשתות מים נקיים ובריאים ולעומת מים מינרליים, הם קבועים, דורשים השקעה חד פעמית ומייתרים את הצורך בסחיבת בקבוקים.

אילו מכשירים לסינון וטיהור מים ישנם?

  • מסנני מים ביתיים – ישנם סוגים שונים של מסנני מים ביתיים הנבדלים זה מזה במטרות שלהם וגם במיקומם בבית. בחירת סוג המסנן תתבצע בהתאם למצבה של הצנרת בבית ולפעולה אותה שואפים להשיג. התקנת מסננים תהיה גם הפתרון האידיאלי כאשר רוצים לעשות שימוש במים נקיים ובריאים גם לצרכים אחרים מלבד שתייה, כמו למשל לרחצה או לבישול.
  • מתקני מים – מתקני מים אינם מותקנים על ברז אלא שהם מתקן העומד בפני עצמו, אם על השיש ואם על הרצפה, תלוי בגודלו. הם מטהרים מים לשתייה בעיקר ומספקים למשתמשים מים קרים לשתייה ומים חמים להכנת משקאות חמים וכן גם מרקים.

 

איך בוחרים? כמה נקודות למחשבה

מטריקס מעמידה לרשותכם צוות מומחים מקצועי ולו ידע רב וניסיון בתחום. המומחים שלנו יוכלו לסייע לכם להגיע לבחירות הנכונות בהתאם לאיכות המים הדרושה, מצבה של הצנרת, המלצה של בעלי מקצוע בתחום או של הרשויות אם ישנה, סדר גודלו של התקציב וצרכי השימוש. הן מסנן מים והן מתקן מים מאפשרים לשתות מים נקיים ובריאים בכל שעה של היום, אולם בעוד שמתקן מים מיועד בלבד למטרה זו ומטהר את המים המגיעים אל המתקן, מסנן מים משפיע על איכותם של המים בכל הברזים בבית, או לחלופין בברז אחד ספציפי.

למה לשים לב?

הדבר הראשון אליו יש לשים לב הוא החברה היצרנית, חשוב כי תהיה זו חברה איכותית ומוכרת בתחום. כמו כן יש לתת את הדעת על מנגנון הסינון, שכן ישנם סוגים שונים של מסננים ולכל אחד שיטות פעולה ומטרות מוגדרות אחרות. לא כל המתקנים מצוידים במערכת טיהור, ובמידה וכן, עליכם קודם כל להגדיר את מטרות השימוש שלכם, כדי לבחור במתקן ולו מערכת טיהור שתספק לכם את המענה המתאים.

סוגי מסננים וההבדלים ביניהם

  • פילטר / סנן מכאני – פילטר הוא סנן אשר מטרתו למנוע מחלקיקים העולים על גודל הסף לעבור אל מי השתייה שלכם. יש לציין שהפילטר אינו עוסק בטיהור המים, אינו מקטין את כמות האבנית או המתכות, אלא רק פועל למטרות סינון.
  • פחם פעיל – מטרת העל של פחם פעיל היא לשפר את הטעם והריח של המים. הוא גם אחראי לנקות את המים מכלור ומתרכובות אורגניות, מנגד הוא אינו פועל על מתכות או מינרליים. כמו כן פחם פעיל אינו מטהר את המים מחיידקים.
  • אוסמוזה – מערכת זו מבוססת על ממברנה אשר מאפשרת רק מעבר של מים. הממברנה משלבת בתוכה גם פחם פעיל וגם פילטר ועל כן בכוחה לנקות את המים ממתכות ומינרלים. מערכות אלו נחשבות למאוד רגישות ומידת יעילותן נקבעת בהתאם לאיכות הממברנה.

סנן בקטריאלי – סנן זה פועל לטיהור המים מחיידקים ומבוסס על קרינת UV ממוקדת. הקרינה משמשת לפגיעה ביכולות ההתרבות של החיידק וכן ביכולותיו הפתוגניות

חברת מטריקס תשמח לסייע לכם לבחור את פתרון סינון וטיהור המים העונה על כל הצרכים שלכם. לפרטים נוספים, ייעוץ או הכוונה צרו עמנו קשר ונשמח לסייע לכם במתן מענה שישפר את איכות המים שלכם.