הובלה של מים ממקורות טבעיים אל צנרות הבתים כרוכה בפגיעה מהותית בטריות ובאיכות שלהם. מים אמורים לשאת את אנרגיית החיים וניתן למצוא אותם בין היתר במעיינות, נחלים, פלגים ונהרות, אולם השימוש הציבורי הנרחב בהם עלול ליצור נזקים בלתי הפיכים. בעוד המים בטבע מתחדשים כל הזמן, ההובלה בתוך צינורות סגורים עשויים חומרי גלם מגוונים אינה מטיבה עמם. הדרך הטובה ביותר להתגבר על הפער בין איכות המים בטבע לבין איכות המים ברז היא באמצעות פעולות העשרה ושדרוג.

יש שורה ארוכה של פעולות המשמשות לצורך יצירת מים מועשרים. חלק מהפעולות מבוססות על יצירת לחצים משתנים וערבוב של מקורות מים. פעולות אחרות קשורות אל תשתית האדמה במדינת ישראל, הגורמת להיווצרות מים קשים המכילים יוני סידן, יוני מגנזיום, יוני ברזל תלת ערכיים או יוני מנגן. יוני הסידן במים הקשים מעודדים היווצרות אבנית ומזיקים בעיקר למוצרי חשמל. באמצעות פעולות העשרה ניתן למנוע את טעם הלוואי של מי הברז ולמנוע תופעות לוואי של כלור או כימיקלים. חומרים אלו נוספים למים לטובת השקיה וניקיון אולם הם פחות יעילים לצורך עידוד שתיה או רחצה.

היתרונות של מים מעושרים

מים מעושרים מייצגים את האינטרס הציבורי הרחב לצרוך כמה שיותר מים נקיים, טעימים ובריאים. הטעם המשופר של המים הללו הוא רק חלק קטן מרשימת היתרונות. יש להם ריח משופר המעודד את השתייה בקרב ילדים ותינוקות, והם ידועים גם בתור בעלי מרקם אחיד והומוגני. ניתן לזהות מים מעושרים אפילו בעין בלתי מזוינת וללא רקע מקצועי רלוונטי. יתרון נוסף שלהם הוא מגע נעים עם העור ותחושת רעננות בכל מקלחת או שטיפת פנים.

היתרונות העשרת המים מעלה את יעילות הניקיון ואת האפקטיביות של חומרי ניקיון שונים. ההעשרה חוסכת בהוצאות מיותרות על מגוון חומרי ניקיון שאינם מצליחים להשיג תוצאות משביעות רצון עבור הלקוח. גופים פרטיים ומוסדיים משקיעים בהעשרה של מים, בין היתר על מנת להבטיח את האיכות שלהם בטווח הקצר והארוך. מעבר לכך, המים המועשרים מגבירים את קצב השתייה, מונעים מחלות לב ותורמים לאיזון בריאותי בקרב תינוקות, ילדים, מבוגרים וקשישים. הם מהווים פלטפורמה אידיאלית לאיזון ובריאות ויעילים לכל משתמש.

מים מחוזקים בחמצן

עוד סוג של מים מעושרים מבוסס על תוספות חמצן. מים אלו נמכרים בטעמים רבים והמטרה שלהם היא לעזור לתחושת רוויה בזכות העשרה של 50 מ"ג חמצן לכל ליטר. מים מעושרים בחמצן יקרים יותר ממים רגילים או מים בטעמים, אך הטענה העיקרית היא שהם תורמים לביצועים לפני ואחרי פעילות גופנית. יחד עם זאת, יש להביא בחשבון את האופן בו טעם אישי משפיע על צריכת המים ועל הטעם שלהם עבור המשתמש. סביר להניח כי מים מעושרים בחמצן יכולים להיות טעימים עבור אדם אחד אך לפגום בהנאה של אדם אחר. גם ההשתלבות של מים מעושרים בחמצן בקרב משפחות עם ילדים ותינוקות מוטלת בספק.

לסיכום, יש הרבה דרכים להעשיר את טעם המים אולם אין ספק לגבי היעילות שלהם עבור המערכת הבריאותית והגופנית. אנחנו בחברת מטריקס  עוסקים כבר שנים רבות בתחום של השבחה וטיהור המים. יש לנו את הכלים להתאים ללקוחות פתרונות מים יצירתיים בעלות משתלמת ובתמורה ראויה. בבעלות החברה שלנו מגוון מפעלים לייצור רחב של קולרים, מיני ברים, מסננים למים, פילטרים למים  ופתרונות לאבנית. צרו קשר עם נציגי החברה ותאמו פגישת ייעוץ.