בר מים נועד בראש ובראשונה לאפשר לנו מים טריים, טעימים וכאלה שאין בהם חומרים מתכתיים שאינם בריאים לנו, לכן רבים מהאנשים הפרטיים כמו גם בעלי העסקים, המשרדים והחברות אשר מתקינים בר במים בחלל העבודה או המגורים. אבל מה עושים כאשר ישנן תקלות במיני בר? ואילו תקלות נחשבות שכיחות במיוחד? הכל בהמשך.

אם יש לכם בר מים שנוצרה בו תקלה, חשוב שתכירו את התקלות השכיחות, את הסיבות לתקלות ואת הדרכים להתמודדות:

מים לא יוצאים מבר המים  – תקלה בה מים לא יוצאים מהמתקן, יכולה להתרחש עקב ניתוק מהחשמל, בר שאינו מחבר לצנרת או הפקת מים ושקע חשמל לא תקינים. בדקו את כל אלה ובמידה והתקלה נמשכת: פנו לטכנאי החברה.

נזילת מים – נזילת מים עלולה להתרחש כאשר הצינור הראשי אינו תקין כמו גם שלעיתים ישנה נזילה מתוך המתקן עצמו או שמיכל המילוי מלא.

מים חמים לא יוצאים – בברי מים מכל סוג ישנה אופציה למזיגת מים קרים או חמים כאשר לעיתים תתכנן בעיה בה המים החמים לא יצאו חמים באמת. בעיה זאת עלולה להתרחש עקב מפסק חימום לא תקין או לא פועל. בשל כך יש לבדוק ולהדליק את המפסק בעת הצורך. אם ביצעתם הדלקה, המתינו כמה דקות ורק לאחר מכן נסו להוציא מים חמים.

מבצע בדיקת טכנאי למתקן מים

 

מים קרים לא יוצאים – בעיית מים בטמפרטורה הנכונה יכולה להיות הפוכה ולגרום לכם שמים קרים לא יצאו מן בר המים. במקרה כזה ייתכן כי המתקן נמצא במצב חסכון, לכן יש להמתין כמה דקות ולנסות למזוג מים פעם נוספת. במידה והבעיה אינה נפתרת, יש לפנות אל טכנאי החברה.

פילטרים לא עובדים – אחד העקרונות עליu מושתת ופועל מתקן מים הם פילטרים אשר מסננים את המים מאבנית, ברזל ומשאר מתכות ובכך הופכים אותם לטעימים ובריאים. ברגע שהפילטרים תקולים, פעולת סינון המים לא תהיה מושלמת, לכן בהינתן טעם מים רע: יש לפנות לתיקון על ידי החברה שסיפקה עבורכם את בר המים. בנוסף, במידה וישנו טעם רע למים ללא תקלה בפילטרים, יש לשטוף את מיכל המים הקרים ואת מיכל המים החמים.

חלקי חילוף תקולים בברי מים ישנם חלקי חילוף מסוגים שונים כמו פילטרים, מנורות, מיקרופילטר, מינירליטור, מקטין לחץ, ידיות ועוד. ברגע שאחד החלקים תקול: תפקוד בר המים לקוי. לכן יש להחליף את החלקים על ידי מתקין וטכנאי מקצועי.

מסך מגע לא עובד מסכי המגע המסייעים להבחין בין סוגי המים מצב המים והמזיגה כמו גם הטמפרטורה של המים, יכולים להתקלקל. במידה והם אינם עובדים: חשוב לנסות לאתחל את בר המים או לפנות למוקד השירות של החברה שסיפקה לכם את המתקן.

לעיתים תקלה בבר המים יכולה להיות פשוטה וכזאת ניתן לפתור לבד, ולעיתים יש לפנות לטכנאי של החברה. לכן חשוב תמיד לבצע בדיקה ורק לאחר מכן לפנות אל אנשי השירות!

צרו איתנו קשר לתיאום טכנאי עד הבית