בשנים האחרונות ניתן לקרוא ולשמוע רבות את המושג אוסמוזה הפוכה. מאמר זה יפרט בפניכם מהו תהליך האוסמוזה ההפוכה, כיצד ניתן להשתמש בו לטיהור איכותי של מי השתייה שלנו ומהם השימושים הנפוצים ביותר בתופעה של האוסמוזה ההפוכה.

מהי אוסמוזה הפוכה?

אוסמוזה הפוכה היא תהליך שבו ממס נע מתמיסה מרוכזת מאוד אל תמיסה בריכוז נמוך. דבר זה נעשה על ידי הפעלה של לחץ מנוגד לאותו לחץ בו משתמשים באוסמוזה עצמה. בתהליך זה התמיסה תעבור דרך פילטר שמטרתו היא ללכוד את המומס לצד אחד ועל ידי כך לאפשר את המעבר של המומס הטהור יותר לצד השני. החומר היחיד אשר בעצם יכול לעבור דרך אותה ממברנה בה משתמשים בתהליך האוסמוזה ההפוכה הוא מים. בשנת 1959 נעשה בפעם הראשונה שימוש בתהליך האוסמוזה ההפוכה  ושש שנים לאחר מכן התחילו להשתמש בה בכל הקשור אל תהליך התפלת המים. נכון להיום ישנם מספר שימושים מרכזיים לאוסמוזה ההפוכה.

אוסמוזה הפוכה- שימושים שונים

ישנם 3 שימושים עיקריים שבהם נוקטים בתהליך של אוסמוזה הפוכה:

  • התפלה– כאן מדובר על התפלה של מי ים או מים מלוחים וזאת על מנת שהמים יוכלו לשמש את תעשיית החקלאות וכן את הצרכנים לשתיית מי שתייה.
  • מזון– שימוש רב בתהליך זה נעשה על ידי תעשיית המזון. כאן משתמשים בו לשם הפחתה של ריכוז האלכוהול במשקאות שונים, סינון של מיני חומרים שונים ויצירה של תרכיזי מיצים.
  • טיהור מים– כיום, רוב מטהרי מים ביתיים מכילים פילטר של אוסמוזה הפוכה, דבר אשר פותר אותם מהתקנה של משאבה למים לשם טיהורם.

 

אוסמוזה הפוכה למי שתייה איכותיים

מתקני האוסמוזה ההפוכה, דהיינו, המסנן אשר מותקנים במערכת הטיהור של מי השתייה שלנו מטהרים כעשרים וחמישה אחוזים מהמים המוזנים אליהם. המסנן של האוסמוזה ההפוכה נקרא ממברנה וכאשר מדובר מתקני שתייה ביתיים השימוש בתהליך זה נעשה על ידי כוח הכבידה אשר יוצר את אותו לחץ המשתווה למשאבה. יש לקחת בחשבון כי מתקני טיהור מים איכותיים הפועלים בשיטה זו חייבים להכיל מספר מסננים וזאת על מנת להבטיח לצרכנים מי שתייה איכותיים, ללא לכלוך, מזהמים שונים, ריחות לוואי של כלור וחומרים נוספים וכן טעם לוואי.

אם גם אתם מעוניינים בסינון מתקדם ושתיית מי שתייה איכותיים חשוב שתוודאו כי המתקן לטיהור מים אותו אתם מייעדים לקנות מכיל פילטר מכני שתפקידו למנוע מחלקיקי לכלוך לעבור למים.