צריכת מים טעימים וטריים היא מאפיין בולט של איכות חיים גבוהה. המודעות לשתייה מרובה של מים עולה מדי שנה והיא מושרשת כבר מגיל צעיר. קיים קונצנזוס רחב על הצורך בשתיית מים עבור התפתחות הגוף, הימנעות ממחלות, שמירה על לחץ דם תקין, שיפור ביצועים ספורטיביים ועוד.

מים הם בין המוצרים היחידים החיוניים לגוף מינקות ועד בגרות. המים מפעילים את גופנו ואחראיים במידה רבה למצב הרוח, לאנרגיות ולמוטיבציה האישית. אף על פי כן, רבים עדיין לא מבינים לעומק את ההבדל בין בר מים לבין ברז מים.

ברז מוציא זרם מים המגיע מתוך תשתית מוניצפיאלית. תשתית זו עוברת בדיקות לעיתים רחוקות בלבד, היא סובלת מכמות גבוהה של אבנית והיא אינה מתוחזקת על ידי אנשי מקצוע המחויבים לאינטרס של הצרכנים. מנגד, בר מים הוא היהלום שבכתר הטכנולוגיה. מאות אלפי שקלים מושקעים בפיתוח ברים מיוחדים המזרימים מים טעימים באופן מיידי. הבר אינו דורש היערכות מיוחדת, או קל מאוד לשימוש ולתפעול והוא אידיאלי גם עבור ילדים, קשישים ובעלי מוגבלויות.

מיני בר קומפקט בר - מטריקסהיתרונות של בר מים

כל היתרונות של בר מים מוכיחים בצורה בולטת את העדיפות שלו על פני ברז מים. בראש ובראשונה, מחקרים מראים כי נוכחות של בר מים בתוך הבית מגבירה את קצב השתייה. אף אחד לא אוהב לשתות מים פושרים או לא טעימים. כולנו מעדיפים מים צוננים, נקיים ובריאים המגיעים ישירות מתוך הבר בכל טמפרטורה רצויה. אנו יכולים להשתמש בבר מים על מנת לשתות מים קרים בתקופת הקיץ, או לחילופין לנצל את הפילטר המיוחד כדי להרתיח מים לקפה או לשתייה חמה. הבר הוא בעל פונקציונאליות אדירה. הוא יעיל במיוחד במזג אוויר ים תיכוני כמו בישראל, אולם ההצלחה שלו קיימת גם במקומות אחרים בעולם. אזרחי אירופה, ארצות הברית ומדינות נוספות עבור מזמן להעדפה של בר מים על פני ברז מים.

מבחינה בריאותית יש תועלת ברורה לבר מים על פני ברז מים. כל מי שמחזיק מכונת כביסה, מייבש כלים או אפילו קומקום חשמלי מכיר את תופעת האבנית. זו תופעה נפוצה מאוד בישראל וההשלכות הרפואיות שלהן עלולות להיות חמורות. אבנית קיימת כמעט בכל הברזים מהם נצרכים המים בצורה טבעית, אולם היא אינה קיימת בתוך בר מים. בכל בר מתקדם ישנו סנן ייעודי שפועל 24 שעות ביממה לצורך מניעת התגבשות האבנית במים. הצרכן המקפיד על שתייה ישירות דרך הבר מזהה את ההבדלים גם ללא רקע מקצועי, נהנה מהטעם של המים וממשיך לשתות לעיתים קרובות. בנוסף, קל מאוד להרגיל ילדים קטנים להשתמש בבר וישנו מנגנון בטיחות המונע מהם לחיצה לצורך הרתחה לא מבוקרת.

המשמעות הכלכלית של בר מים

רובנו בוחנים בין אלטרנטיבות לפי שיקול כלכלי. השאיפה היא להגיע לחיסכון משמעותי עבור התא המשפחתי, אך מבלי לוותר על איכות חיים גבוהה או דרישות פונקציונאליות אחרות. גם בפרמטר הזה יש יתרון משמעותי לבר מים על פני ברז מים.

ההשקעה הכספית הראשונית בבר מים היא כאין וכאפס לעומת התועלת בטווח הארוך. בר מים חוסך על טיפול שיניים עבור בני המשפחה, הוא מונע נזקים בריאותיים הדורשים שימוש בתכשירים ותרופות והוא נחוץ לחיים ארוכים. המשמעות הכלכלית של בר מים נמדדת לפי הטווח הרחוק. בטווח הזה אי אפשר להשוות בין התועלת, היעילות והנוחות של בר
מים לבין החלופה המיושנת של ברז חלוד ומלא אבנית.