בין אם בבית או במשרד, ישנה חשיבות עצומה לצריכת המים שלנו ולאיכותם, בין אם מדובר במי שתייה או במים המשמשים לעבודת מכשירים כגון מכונת כביסה או דודי שמש. מסנני מים נועדו לטהר ולסנן מים מזוהמים או נגועים באבנית, ובאמצעות כך להפוך אותם לנקיים, איכותיים וראויים לשתייה ולשאר שימושים נוספים.

חשיבותם של מסנני מים

אין זה חדש כי מי הברז בביתנו מלאים בחול ,אבנים קטנות, חלודה, כלור ובמלחים, אשר לאורך זמן גורמים נזק משמעותי למכשירים החשמליים השונים, ואינה תורמת כלל לבריאותנו שלנו. מים הם משאב האנרגיה העיקרי והחשוב ביותר עבור הגוף שלנו, ובעלי השפעה ישירה על איכות חיינו. מכאן עולה חשיבותם של מסננים לטיהור מים אשר נועדו למנוע היווצרות של אבנית ושאר לכלוכים, ולהשאיר את המים שלנו צלולים ונקיים. צריכת המים הביתית שלנו נועדה למגוון שימושים – החל משתיית המים, בישול, דרך מכונת הכביסה ועד מי המקלחת שלנו. מסנני מים ביתיים יבטיחו את בריאותינו ובריאות בני משפחתינו וישמרו על רמת איכות החיים שלנו ללא כל דאגה, טעם לוואי או ריחות לא נעימים.

סוגים שונים של מסננים

ישנן מגוון שיטות ומבחר פילטרים שונים הנועדו לסינון מים, כאשר לכל אחד מהם יתרונות משלו. סוגי המסננים שונים במורכבותם ובמחירם, ומגיעים במגוון רחב שמתחיל במערכות פשוטות ביותר ומגיע עד מערכות חשמליות מורכבות. הפופולארים ביותר הם מערכת לסינון אבנית בכל הבית, מערכת אוסמוזה הפוכה, מסנני פחם ומסנני רשת. אחד ההבדלים בין מערכות המסננים הוא מיקומם – ניתן לבחור בין מערכת מסננים כללית לכל הבית כאשר הפילטרים ימוקמו על הצינורות הראשיים של הדירה, ולעומת זאת ניתן לבחור בפילטרים נקודתיים יותר לצרכים ספציפיים כמו למשל מסנני פחם המיועדים להתקנה במקררים ומבטיחים את איכות מי השתייה של המקרר ומונעים טעם לוואי או ריח, מערכות לטיהור מים המגיעות עם ברז מפואר ליד הברז של הכיור ומתאימות לשטיפת פירות וירקות, שימוש לבישול ולמילוי בקבוקים ולשתיה. בשוק קיימים עוד מגוון רחב של פילטרים שנועדו למטרות שונות ומגוונות – החל ממסננים משולבי מיקרו פילטר שתפקידם לסנן כלור במי השתייה, סנן משקעים המסנן חלודה ולכלוכים שונים במים, וכן סנן ממברנה אשר מותקן במערכות של אוסמוזה הפוכה ותפקידו למנוע כניסת אבנית, מתכות, חומרי הדברה ומזהמים אחרים.

מה חשוב לבדוק?

על מנת לבצע רכישה נבונה של מערכת סינון המים, עלינו לקחת בחשבון מספר פרטמטרים חשובים שיבטיחו לנו מים נקיים ואיכותיים במיוחד.
  • תפקידים שונים – עלינו להכיר את הסננים ותפקידיהם ולהחליט אלו מהם ישמשו אותנו ביעילות המירבית. מערכות טיהור המים מיועדות לשתייה, אך ישנם מסננים שניתן להצמידם למכשירים חשמליים שונים כמו דוד השמש או מכונת הכביסה אשר יבטיחו אחוז קטן של אבנית ומזעור נזקים.
  • תו תקן ואחריות – עלינו לוודא כי המסננים הם בעלי תו תקן ישראלי של מכון התקנים, ועומדים בכל הדרישות הבטיחותיות המחמירות ביותר. כמו כן, יש לוודא כי המסננים באים עם אחריות, מהי תקופת הזמן של האחריות ומה כלול בתוכה.