טיהור מים הינו תהליך של הסרת חומרים כימיים ומזהמים מהמים. רוב טיהור המים נעשה למטרת צריכה אנושית כמו מי שתיה, אך ניתן לטהר את המים גם למטרות אחרות, כגון רפואה, תעשיה או חקלאות. תהליך הטיהור מפחית באופן משמעותי את החומרים המזהמים הכוללים חיידקים, נגיפים ופטריות. לא ניתן להבחין באיכותם של המים באופן חזותי.

אנו מכירים פעולות פשוטות לטיהור המים, לדוגמה הרתחה, אך שיטות אלו אינן יכולות לסלק את החומרים המזהמים, אשר באים ממקור לא ידוע. רק בדיקה כימית הינה הדרך היחידה לקביעת השיטה הנדרשת לטיהור המים. אחת השיטות לטיהור המים הינו סינון. תהליך הסינון מתבצע דרך מסנן חול, בעל שכבה של פחם פעיל, להסרת פתיתים (חומרים שמשפעים על עכירות וצבע המים).

לכאורה, המים שאנו שותים כבר מגיעים אלינו מסוננים על ידי גורמים כמו מקורות ורשתות הסינון בעיר. בפועל, מחקרים שונים מראים כי מי הברז השונים הם לא מסוננים בעליל – וכוללים כמות גדולה של חיידקים ורעלנים כאלה ואחרים, כאשר אם נוסיף לכך את האבנית אשר כמובן מצטברת על הברזים – הרי שמדובר על מים בעיתיים בלשון המעטה. על כן, אין כל צל של ספק, כי התקנה של מוצרי טיהור וסינון מים, תאפשר לכם מטבע הדברים לשמור כמו שצריך על המים שלכם טהורים ונקיים.

שימושים רבים בכל מקום

ניתן להתקין מכשירים של סינון וטיהור מים היכן שרק תרצו לעשות זאת לצורך העניין ובהתאם לצרכים שלכם. בבית לדוגמה, תוכלו לסנן היטב את המים, למלא בהם בקבוקים, ולשמור אותם בתוך מקרר שתיה. במקומות ציבוריים ניתן לקנות מערכות מתאימות לסינון של מים עוד ברמת התשתית, כך שכל המים אשר יסופקו למוסד או למבנה – יהיו מטוהרים לחלוטין. גם משרדים שונים יכולים להתקין מכשירים לסינון וטיהור המים.

סוגים שונים של מכשירים

ישנם גם מכשירים שונים אשר מסייעים לשמירה על טיהור המים. כך למשל תוכלו להתקין מסננים עבור מקרר שתיה – מדובר על מסננים למקררים שמונעים את ההפצה של הגז הרעיל במידה והוא קיים, ומונעים תופעה של ריחות או טעמי לוואי למורצים השונים ששמורים בתוך המקרר. מעבר למסנן עבור מקרר שתיה, ניתן לקנות גם מתקני מים שכוללים גם מסננים וגם בר מים למזיגה, כולל אפשרות לשליטה על הטמפרטורות.

משתלם מבחינת עלויות

חשוב להבין שאם לוקחים בחשבון את עלויות ההתקנה והאחזקה של מתקנים לטיהור וסינון מים – הרי שהדבר משתלם פי כמה מאשר רכישה של בקבוקי מים שוב ושוב. גם הנוחות שהוא מספק לכם – היכולת למלא מקרר שתיה במים טהורים מהבית שלכם מבלי שיש צורך לסחוב בקבוקים מהמכולת, היא גבוהה מאד ולא תסולא בפז. לכן, מומלץ ליצור קשר ולהזמין עוד היום מתקן מתאים לטיהור וסינון המים, בהתאם לצרכים שלכם.