בשנים האחרונות מתקני המים הפכו למאוד פופולריים. הם מציעים מים מטוהרים, נקיים ובריאים ובנוסף הם נוחים לשימוש ופשוטים לתפעול. החלטתם להתחדש במתקן מים? החלטה טובה. עכשיו כל שעליכם לעשות הוא להתקין את המכשיר.

כיום ניתן למצוא מגוון גדול של מתקני מים מתקדמים ואיכותיים במיוחד. מתקנים אלו נפוצים בבתים פרטיים, במוסדות ציבוריים ובעסקים וחברות מסוגים שונים. אם גם אתם החלטתם לרכוש מתקן מים כמו מיני בר, מומלץ כי תפנו לאנשי מקצוע מומחים בתחום על מנת שיבצעו עבורכם התקנה מקצועית. במידה ואתם מעוניינים לוותר על המתקין, בעזרת המדריך הבא תוכלו לבצע התקנה בכוחות עצמכם ובהתאם לשלבים השונים.

מיני בר לבית

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים?

רגע לפני שמתחילים חשוב להבין שבכל הנוגע להתקנת מיני בר, הבטיחות היא מעל הכל. מכיוון שישנם סוגים שונים של מתקני מים כמו מיני בר, כן כדאי לוודא שההתקנה מותאמת לאופיו של המתקן ולסוגו. את ההתקנה יש לבצע כראוי על מנת שמתקן המים ישמש אתכם על הצד הטוב ביותר ובאופן הכי בטיחותי.

נקודת הזנת המים

נקודת הזנת המים ממוקמת לרוב מעל או מתחת לשיש. המיקום משפיע על אופי ההתקנה: כאשר מיקומה של נקודת ההזנה מעל השיש, חיבור בר המים יהיה פשוט יותר. לעומת זאת, כאשר נקודת ההזנה ממוקמת מתחת לשיש החיבור יהיה מעט יותר מאתגר, מכיוון שיש לקדוח חור בשיש ולהעביר את צינור המים של המתקן דרכו. במידה ונקודת הזנת המים מתחת לשיש יש לקדוח חור בשיש ולשם כך רצוי שתהיה לכם מקדחה עם ראש בקוטר 8 מ"מ. מלבד החור בשיש יש לקדוח חור גם בדופן הארון שמתחתיו, זאת על מנת שתוכלו להעביר את הצינור של המיני בר לנקודת הזנת המים.

טיפ קטן ממומחים – לפני שאתם מתחילים לקדוח חור בשיש הרטיבו את השיש והקפידו שיהיו מים בנקודה בה קודחים גם בעת הקידוח עצמו. הסיבה לכך היא שהמים יכולים למנוע את התחממות השיש וכתוצאה מכך את שבירתו.

חיבור המתקן

לאחר קדיחת החור בשיש ובדופן הארון יהיה עליכם לחבר בין הצינור של מתקן המים לבין ברז הזנת המים. כדי לעשות זאת יש להעביר את הצינור דרך החור בשיש, לאחר מכן דרך החור בארון ומשם כל הדרך עד לברז ההזנה. את הצינור יש לחבר לברז ישירות ולאחר שעשיתם זאת יש לחתוך את הצינור בצדו של השיש. הקפידו לעשות זאת באופן כמה שיותר ישר ומדויק על מנת למנוע ולהימנע מנזילות מים. כמו כן לפני שאתם מחברים את הסנן עליכם גם לחבר מקטין לחץ מים מתחת לשיש או בצדו האחורי של המתקן. אפשרות נוחה היא לקשור את מקטין לחץ המים אל המתקן באזיקונים.

בדיקה והפעלה

יש לחבר את הסנן ישירות למיני בר לאחר שטיפה והוצאת הטבעת האדומה שבצדו השני. הסדר הנכון של המרכיבים צריך להיות: ברז הזנה, מקטין לחץ מים, סנן ומתקן מים. לאחר חיבור המיני בר עליכם לפתוח את ברז ההזנה ולמלא את מתקן המים, זאת כמובן מבלי לחבר אותו לחשמל לפני שהתמלא לגמרי. כאשר זרימת המים למתקן פוסקת תוכלו לבדוק שהמכשיר עובד כראוי על ידי לחיצה על הכפתור שאחראי על מזיגת המים ומזיגת מים לכוס. לאחר שאתם רואים שהכל פועל כשורה תוכלו לחבר את המיני בר לחשמל.

 מסתבכים? הזמינו מומחים

התקנת מיני בר זו משימה מאתגרת במיוחד אם לא בקיאים בתחום. לכן אם אתם מרגישים ששיטת "עשה זאת בעצמך" גדולה עליכם, תמיד תוכלו להתקשר למומחים על מנת שיגיעו אליכם לבית או למשרד ויבצעו התקנה מקצועית. בעזרת התקנה מקצועית תוכלו לחסוך את שלבי הניסוי והטעייה, להימנע מטעויות הרות גורל ולחסוך מעצמכם עוגמת נפש רבה.