כל אחד בישראל מודע לעובדה כי במדינתנו קיימים מים קשים אשר משאירים את אותותיהם על המכשירים החשמליים שלנו ופעמים רבות על בריאותינו. השורה התחתונה היא שאין אנו יכולים להסתמך על מי השתייה כאשר כל תקופה קצרה מתפרסמת ידיעה כי מי ביוב או רעלים אחרים חדרו אליהם

פילטרים ומסננים למים 

נכון לשנת 2013 רוב האנשים משתמשים בפילטרים שונים המוצעים בשוק. מאמר זה יגולל בפניכם אודות הסוגים השונים של הפילטרים/ מסננים הקיימים בשוק מערכות טיהור מי השתייה הביתיות. חשוב לקחת בחשבון כי אין פילטר אחד אשר יכול לסנן את כל הלכלוך, החיידקים, החומרים הרעילים וכל מה שיש במים ולכן מוצעות לצרכנים מערכות משוכללות המשלבות מספר פילטרים.

מסננים למקררים

ישנם סננים מיוחדים המיועדים להתקנה במקררים וזאת על מנת להבטיח כי המים במקרר יהיו מים נקיים. התפקיד העיקרי של פילטר המיועד למקרר הוא לספוח אליו את הכלור וחומרים מזיקים נוספים ולהבטיח כי המים יהיו נטולי ריחות אשר אינם נעימים או טעמי לוואי. מרבית הפילטרים למקרר הם מסנני פחם אותם יש להחליף פעם בחצי שנה. חשוב לציין כי יש לבחור סנן בהתאם ליצרנית המקרר, שכן לא כל סנן מתאים לכל מקרר.

סוגים נוספים של סננים למטרות שונות

  • מסננים משולבי מיקרו פילטר- השימוש העיקרי של זה הוא בסינון של כלור או ליתר דיוק הפחתה שלו במי השתייה. בנוסף, סנן זה מונע טעם לוואי, ריח רע במים והוא בעל תו תקן ישראלי ואמריקאי. בדרך כלל ניתן למצוא אותו במערכות שונות המיועדות לטיהור של מים ובמיני- ברים.
  • סנן משקעים- כאן מדובר על פילטר שתפקידו לסנן חלודה, חול ולכלוכים שונים מהמים. סנן זה נושא תו תקן אמריקאי, חובה להחליף אותו אחת לחצי שנה עד שנה ומשתמשים בו בעיקר במערכות לטיהור מים וקולרים.
  • סנן ממברנה- כאן מדובר בסנן מיוחד אשר תמיד יותקן במערכות של אוסמוזה הפוכה. תפקידו של פילטר זה הוא למנוע כניסה של אבנית, מתכות, חומרי הדברה וריסוס שונים ומלחים למים. החלפתו של סנן זה נעשית בדרך כלל אחת לשלוש שנים.