החלפת סננים ונורות במתקני המים שברשותכם באופן תדיר, תשמור על איכות המים ותסייע לכם להפיק את המרב מהמכשיר שברשותכם. יחד עם זאת כאשר מדובר במכשיר תמי 4, אתם עשויים לגלות שהעלויות הכוללות של החלפת סננים ונורות עשויות להגיע לכמה מאות שקלים בשנה. לכן לפני שיגיעו מים עד נפש, לידיעתכם, אפשר לקנות סננים ונורות תחליפיים לתמי 4 ובכך לחסוך בהוצאות במידה משמעותית.

מתי הזמן להחליף סנן ונורת UV?

סננים יש להחליף אחת ל-6 חודשים או כל 2,000 ליטר על מנת לשמור הן על איכות המים והן על תקינותו של בר המים או מכשיר המיני בר שברשותכם. אורך חייו של הסנן נקבע על פי כמות המים אותם עליו לסנן והיקף השימוש בו. את נורת ה-UV יש להחליף אחת לשנה או במקרה של תקלה. בכל מקרה כדי לעשות זאת יש לקרוא היטב את הוראות הבטיחות וההנחיות של היצרן.

מה ההבדל בין סנן ונורה מקוריים לתחליפיים?

יש לציין שהמוצרים במהותם זהים ואיכותם של הנורות והסננים החלופיים אינה נופלת מזו של המקוריים, אך ההבדל טמון במחירים שהנם שונים באופן מהותי וזאת רק מפני שתמי 4 ייעדו את המוצרים שלהם למתקן ומרשים לעצמם לגבות מחירים שלא מצדיקים את התמורה. הסננים והנורות התחליפיים עומדים בתקני האיכות והבטיחות הבינלאומיים המחמירים והם יעזרו לשמור על המים נקיים מלכלוכים, מכלור, מטעמי לוואי, מריחות לא נעימים ומאבנית. כל זאת במחירים נמוכים יותר באופן משמעותי, כך שאין כל צורך לשלם כל כך הרבה כסף עבור נורות וסננים מקוריים.

השימושים של סננים ונורות בתמי 4

נורותUV  מטהרות את מי השתייה בכך שמפחיתות את העומס הבקטריאלי. קרינת ה- UV של הנורה מונעת את התרבותם של חיידקים ובכך שומרת על המים טהורים ונקיים. סננים לעומת זאת שומרים על המים ומפחיתים אבנית, לכלוכים גסים עד 1 מקרון , כלור,ריחות לא נעימים וטעמיי לוואי. החלפתם על פי הוראות היצרן (בין אחת לחצי שנה לסנן ואחת לשנה לנורה) היא חלק מפעולות התחזוקה הנדרשות של המכשיר.

למה מחליפים מסנן?

היות וסננים ונורותUV  נמצאים בשימוש שוטף על בסיס יומיומי, יעילותם יורדת עם הזמן. כך למשל הנורות יקטלו את האורגניזמים פחות טוב והסננים גם להם יש אורך חיים מוגבל ומומלץ להחליף אותם אחת לחצי שנה כדי שימלאו את תפקידם נאמנה. במידה ולא מחליפים בזמן מסתכנים בגרימת נזקים בלתי הפיכים למתקן המים ואף בפגיעה באיכות המים. אם אין לכם בר מים שבו מוצג מונה זמן להחלפת הנורה או המסנן, כדאי שתישארו ערניים ותשימו לב לביצועים של המכשיר.

החלפת נורת UV

החלפת נורה במערכות לטיהור מים גם היא בעלת חשיבות לאיכות המים, שכן הנורה מקטינה את העומס הבקטריאלי על ידי פליטת קרינתUV  מבוקרת. בדרך זו מטהרת את המים ומשפיעה על ה- DNAשל היצורים החיים, כמו גם על היכולת שלהם להתרבות. החלפת נורת UV בזמן שומרת על טעם המים ועל ערכם התזונתי. לעומת זאת, כשהנורה אינה תקינה היא מקשה על תפקודו של בר המים, מה שמוביל לפגיעה באיכות המים שאתם שותים.

את הנורה או המסנן יהיה עליכם להחליף גם במידה וניתנה הנחיה מיוחדת של משרד הבריאות לעשות כן. לאחר שהוסר המחדל, ניתן לעשות שימוש שוב במתקן המים, כאשר כדאי להחליף את המסנן לפני כן.

לסיכום:

ישנה חשיבות רבה להחלפת סננים ונורות UV בזמן. מכיוון שהחלקים המקוריים של תמי 4 יקרים יותר במידה משמעותית, שלא לדבר על עלויות המשלוח, כיום ניתן למצוא סננים ונורות תחליפיים לתמי 4 במחיר זול יותר משמעותית. מדובר בחיסכון בעלויות התחזוקה והתפעול שיגביר את מידת שביעות הרצון מהמכשיר וישמור על המים טהורים ונקיים במחיר מוזל.