צנרת ישנה, חוסר אחידות באיכות המים, זיהומים, חיידקים ועוד- כל אלו משכנעים אנשים רבים להוסיף למערכת המים הביתית שלהם סננים מסוגים שונים בכדי לסנן ולטהר את מי השתייה שלהם.
אספנו עבורכם את כל המידע על מגוון מסנני המים הביתיים אותם תוכלו להתקין בביתכם ולדאוג לבריאותכם ולבריאות היקרים לכם.

תו תקן

מכיוון שסינון מים הוא עניין בריאותי, קיים תו תקן של המכון הישראלי לתקנים על מסנני מים. תו התקן נועד בכדי להבטיח שחברות המייצרות מסנני מים יספקו לכם מערכות סינון העומדות בדרישות גבוהות ובתנאים מחמירים.
כיצד תדעו שהמסנן שבחרתם הוא מסנן בעל תו תקן? כאשר אתם בוחרים את המסנן, בקשו מהספק להציג לכם תעודת אישור של מכון התקנים הישראלי. כך תדעו שהמסנן שבחרתם עומד בתקנים הנדרשים.

סוגי מערכות

ישנם מספר סוגי מערכות המיועדות לסינון וטיפול ביתי של מים:
– מערכות המותקנות על מקור המים הראשי. מערכות אלה מותקנות על השיבר הראשי של הבית ודואגות לכך שהמים אשר נכנסים לביתכם יהיו מסוננים.
– מערכות המיועדות להתחבר לנקודת מים מקומית בבית. מערכות אלה ידאגו אך ורק לסינון המים היוצאים מנקודת מים זו.
– מערכות אשר אינן מתחברות לצינורות המים כלל. מערכות אלו הן מערכות עצמאיות כגון כדי מים, או סננים בקנקן.

 

סוגי מסננים

ארבעת סוגי המסננים העיקריים כיום בשוק הם מסננים מכניים, מסנני פחם פעיל, מסננים המושתתים על עקרון אוסמוזה הפוכה ומסננים מיקרוביאליים. בנוסף להם, ישנו מסנן אבנית אך הוא אינו מצריך תו תקן.

מסנן אבנית – אבנית מוגדרת כעניין אסתטי בעיקר ולא כמפגע בריאותי. היא אמנם לא פוגעת בגופנו אך היא כן יכולה לפגוע בגופי חימום של מוצרים כמו קומקום ודוד שמש ולכן רצוי לדאוג לסינון האבנית ולמנוע הוצאות מיותרות. בנוסף לפגיעה בגופי חימום, סינון האבנית מקטין את יצירת משקעי האבנית בברזים, מקלחון ואמבטיה.
מסנן מכני – מסנן זה מותקן בכניסת הברז הראשי של הבית ואינו מאפשר מעבר חלקיקים מעל גודל מסוים. הוא מיועד בעיקר לבתים בעלי צנרת ישנה בזכות סינון של חול וחלודה הנפלטים מצינורות ישנים. מסנן זה מחזיק לרוב כשנה.
מסנן פחם פעיל – מסנן זה מיועד להתקנה בכניסה של הברז הראשי או בכיור המטבח. תפקידו של מסנן זה הוא לספוח את הכלור החופשי אשר נמצא במים בישראל ולשפר את הטעם והריח של מי השתייה. רצוי להתקין גם מסנן מכני בנוסף למסנן הפחם בכדי לשפר את עמידותו ולאפשר לו לעבוד לאורך זמן ארוך יותר.
אוסמוזה הפוכה – מערכות אלו כוללות את שני סוגי המסננים האחרים- מסנן מכני ומסנן פחם פעיל. בנוסף לאלו, המערכת מכילה ממברנה המרחיקה מן המים את תכולת המינרלים והמלחים וכמו כן יעילה בהרחקה של מתכות שונות.
יש לשים לב, שמערכות אלה צורכות כמויות גדולות של מים ורק 25% מן המים המוזנים למערכת משמשים לשתייה ושאר המים מורחקים ממנה.
טיהור מיקרוביאלי- ישנם שני אמצעים לטיפול בבעיה מיקרוביאלית- טיפול באמצעים מכניים וטיפול בעזרת מנורה המפיקה אור בעל קרינה על סגולית. הקרינה ממיתה את החיידקים הנחשפים אליה אך אינה קיימת יותר כאשר המים יוצאים מן המערכת.

לסיכום, ישנם סוגים רבים של מסננים הניתנים להתקנה בביתכם וישפרו את איכות ובריאות המים שאתם שותים.
רצוי לבדוק אילו בעיות ישנן במים הביתיים שלכם ולפי הממצאים לבחור את המסנן המתאים לכם ולבעיות המים שלכם. חשוב לשים לב לתו התקן וכמו כן להמלצת זמני החלפת המסנן הנבחר.

למידע נוסף אודות הסננים שאנו מציעים צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד משירותכם.