אוסמוזה הפוכה היא תהליך שבו עוברת תמיסה דרך מסנן אשר מצד אחד שלו ישנו קולט תמיסה בעלת ריכוז מומסים גבוה ולאחר סינונה פולט תמיסה בעלת ריכוז מומסים נמוך. כך מטוהרים המים ממזהמים שונים. התהליך מתרחש באמצעות הפעלת לחץ נגדי ללחץ האוסמוטי (הלחץ שמפעילה תמיסה על ממברנה חדירה-למחצה, שתפקידה להפריד בינה לבין תמיסה אחרת- הפרדה שאפשרית בשל הפרש בריכוז המומס בין שתי התמיסות). תהליך זה הפוך לתהליך האוסמוזה הרגילה, שבו קיימת תנועה טבעית של ממס דרך הממברנה, מתמיסה בעלת ריכוז מומסים נמוך לתמיסה שהיא בעלת ריכוז מומסים גבוה, ללא כל הפעלת כוח חיצוני.

תהליכי הסינון בשיטת אוסמוזה הפוכה

מערכת אוסמוזה הפוכה משלבת ארבעה תהליכי סינון:
1. פילטר חלקיקים- שתפקידו הוא לסנן את החלקיקים מהמים.
2. פילטר פחם – שתפקידו לספוח את הכלור שבמים. העדר כלור מאפשר ליהנות ממים ללא ריח וללא טעם לוואי של הכלור.
3.  ממברנה- לאחר שהמים עברו דרך שני הפילטרים הקודמים, הם עוברים דרך הממברנה: המים המלוכלכים זורמים באופן ישיר אל הביוב בעוד המים הנקיים נאגרים במכל מיוחד המיועד לשם כך.
4.  פילטר נוסף – לאחר שהמים סוננו וטוהרו על ידי שני פילטרים ונאגרו במתקן המיוחד, הם עוברים סינון נוסף, (פילטר פחם שני), אשר מותקן בסמוך לנקודת המזיגה. מנקודה זו  יוצאים מי השתייה. כך ניתן לוודא מי השתייה אכן מטוהרים לחלוטין.
אין ספק כי שיטת אוסמוזה הפוכה מביאה בשורה חדשה לחובבי המים הטהורים. המסננים טובים ויעילים לשימוש עד כמות של 6.000 ליטר מים. הממברנה משרתת אתכם למשך שלוש עד חמש שנים.
חברת מטרקיס מציעה מגוון מערכות סינון לבית, לעסק, למפעלים, למוסדות ציבור ולכל מקום שבו נדרשים מים מסוננים ואיכותיים. החברה מטמיעה במערכות הסיכון טכנולוגיות חדשניות ביותר. כך, לדוגמה, מערכת הסינון הפועלת בשיטת אוסמוזה הפוכה מבוססת על ארבעה שלבי סינון המבטיחים את איכותה ואת יעילותה. המערכת מפוקחת ונבדקת בקביעות על ידי אנשי המקצוע המנוסים של החברה. מיקרופילטר איכותי מהווה ערובה למים איכותיים, טעימים ובריאים.
חשוב לציין, כי התקנת המערכת מייתרת את השימוש במים ממכלים או מכדים וממילא גם את המאמץ הכרוך בהשגתם ובהובלתם. המערכת אינה מחייבת פעולות תחזוקה מיוחדות. היא עומדת בכל תקני האיכות המחייבים והנדרשים, לרבות, כמובן, לדרישות ISO 9001 2001 המוכתבות על ידי מכון התקנים הישראלי.