הרכב המים בישראל אומנם איכותי לעומת מקומות אחרים בעולם, אך יחד עם זאת, גם כאשר הבסיס איכותי יחסית עדיין אי אפשר להימנע מהיווצרותם של משקעים כמו אבנית, חול או חלודה. לכן רבים אשר בוחרים בפתרון הנפוץ של סינון מים. סינון המים הופך אותם לאיכותיים ובריאים יותר, וישנן כמה וכמה דרכים לעשות זאת, אחת מהן היא על ידי מסנן מרכזי לבית. מה היתרונות של מסנן מים ראשי? ובמה הוא שונה מבר מים?
ריכזנו עבורכם את הפרטים החשובים.

בחירת המסנן המתאים ביותר לצרכים שלכם

בשוק קיימים סוגים שונים של מתקנים לטיהור מים. אחד מהם הוא מסנן מים מרכזי. בחירת המסנן צריכה להיעשות תוך התייחסות למשתנים רבים כמו למשל איכות המים שיש לכם בברז, הטכנולוגיה עליה מבוסס המסנן, מחירים וההגנה שהמסנן מציע לכם. כיום ישנם סוגים שונים של מסננים כמו למשל מסנן פחם פעיל אשר מרחיק כלור חופשי ותרכובות אורגניות, מסנן מכני ולו טכנולוגיה יעילה למניעת מעבר של חלקיקים, מסנן אוסמוזה הפוכה מתקדם ולו יכולות להרחיק מתכות ומינרלים ומסנן מיקרוביאלי ולו נורה הממיתה חיידקים מבלי לפגוע באיכות המים.

מסנני מים מרכזי לבית מציע אינספור יתרונות, ביניהם היתרונות הבאים:

תפעול ותחזוקה נוחים

אחד היתרונות של מסנן מים מרכזי בא לידי ביטוי בתחזוקה ובניקוי. מסנן מרכזי לבית מותקן בברז הראשי של כל דירה ושומר על המים נקיים וחפים מאבנית ומזהמים אחרים. הוא תורם להגנה על מכשירי החשמל ובתוספת מיני בר או מתקן מים על השיש, תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהמים בהם אתם עושים שימוש כמה שיותר בריאים, מטוהרים ונקיים.

יעילות גבוהה יותר

כידוע בר מים בעל יתרונות רבים בסינון וטיהור מי השתייה, אך כדי שאיכות החיים שלכם תהיה כמה שיותר טובה עליכם להשקיע בטיפול בנקודות מים בכל הבית. מסנן מים מרכזי פועל בצורה יעילה בכך שמסנן את המים בכל הבית ושומר עליהם כמה שיותר נקיים. ישנם כמה וכמה סוגים של מסננים והמומלצים הם הסוגים העוצמתיים יותר שדואגים לסנן את המים כבר ברגע שהם נכנסים לבית ובכך מבטיחים שיזרמו מים נקיים בכל הצנרת, בכל נקודות המים, בכל המשאבות ובכל התשתיות. עבורכם מדובר בשקט נפשי.

הגנה על מכשירי החשמל

נזקי אבנית ידועים לכל: בין אם זה הקומקום החשמלי שמלא בה, בין אם זה גוף החימום של הדוד, מדיח הכלים או מכונת הכביסה. כאשר המים אינם מטוהרים אנו ניתקל באבנית כמעט בכל מקום שזורמים בו מים, אפילו במקלחת. בעזרת מסנן מרכזי אפשר להיפטר מבעיה זו מכיוון שהמים מטוהרים כבר כשהם נכנסים לבית. המשמעות היא שהמים שמשמשים למכונת הכביסה או למקלחת יהיו איכותיים ומטוהרים. כתוצאה מכך הצנרת נשארת נקייה וגם גופי החימום של מכשירי החשמל השונים.

והעיקר: הבריאות

יותר לא תצטרכו לחשוש משתיית מים במקלחת ומיד תרגישו את ההבדל גם בטעמים של התבשילים. מכשירי החשמל שלכם יעבדו טוב יותר והקפה של הבוקר יהיה ממש טעים. במשפט אחד: המים בכל הבית, יהיו טעימים, נקיים ובריאים יותר. אתם תיהנו משקט נפשי ותדעו שבבחירתכם אתם שומרים על הצנרת, על הניאגרות ועל כל התשתיות של הבית מפני הצטברות אבנית או משקעים אחרים.

לסיכום: למסנן מרכזי ישנם יתרונות רבים מהם אי אפשר להתעלם, במיוחד אם הבריאות חשובה לכם. מלבד הבריאות ישנם גם יתרונות רבים וטובים אחרים, וכדי למצות אותם עד תום, מומלץ לפנות לחברה מקצועית אשר תעזור לכם להגיע לבחירות הנכונות ביותר עבור הצרכים שלכם.