כולנו ערים לחשיבות החיסכון במים. כמות מי המים לשתייה בישראל יורדת וכולנו מצווים לזכור את הכלל, "חבל על כל טיפה". אבל לא רק הכמות ירדה אלא גם האיכות. איכות מי השתייה איננה עוד כפי שהייתה בעבר. כאשר אנו שותים מי ברז לא מסוננים, אנו מרגישים היטב את ההבדל בטעם. אבל אם חשבתם פעם כי פילטר מים נועד אך ורק כדי להעלים טעמי לוואי הרי שזו טעות. למרות שאין ספק כי סינון המים משפר באופן ראוי לציון את טעמם הוא גם מעניק דבר מה נוסף. דבר מה חשוב שאי אפשר להתעלם ממנו – סילוק של אבנית. זו פעולה חשובה, בעלת משמעות מן הבחינה הבריאותית.

האם המים באמת נקיים? לא מה שחשבתם

יתכן שהמים שיוצאים מן הברז נראים לנו צלולים, שקופים. מה חבל שמראה עיניים יכול כל כך להטעות. המים בישראל נחשבים למים קשים. אם ראיתם את האבנית שמכתימה את התוף של מכונת הכביסה או את האבנית ששוקעת בקומקום החשמלי (וגם הורסת אט אט את דודי השמש שעל הגגות), רק תארו לעצמכם מה באמת יש בתוך המים. כן, יש הרבה מאוד אבנית במים. ויש לכך השפעה לא רק על מכונת הכביסה, מדיח הכלים, צנרת המים, דודי השמש וכיוצא באלה. יש לכך השפעה ראויה לציון גם עלינו ועל גופינו. ומסיבה זו אי אפשר ופשוט לא כדאי להתייחס אל סינון אבנית כאל עניין אסתטי או עניין של טעם בלבד.

כל היתרונות בסינון האבנית

אז אם נרצה לסכם את החשיבות של פילטר מים לסינון אבנית הדבר ייעשה כך: זה חשוב בגלל הטעם, זה חשוב כדי למנוע הרבה מאוד מקרים של מחלות חניכיים בעקבות הווצרות אבנית בפה. זה חשוב כדי ליהנות משיניים בריאות יותר, ללא אבנית. אז אמנם אפשר לעבור טיפול שיננית לסילוק אבנית, אך אם אפשר למנוע את הבעיה מלכתחילה, תאמרו בעצמכם, האם זה לא כדאי?

אז למה כדאי לסנן את האבנית

טוב, אז ראינו שיש הרבה אבנית במים וכבר הבנו שכדאי לסנן את המים בשביל הטעם. אבל יש עוד. שמתם לב עד כמה מהר מצטברת אבנית בשיניים? לא משנה אם אנו מצחצחים שיניים בוקר וערב ולא משנה אם אנו משתמשים אפילו בחוט דנטלי ומי פה, עדיין האבנית מכתימה את השיניים. זה יפה? בוודאי שלא. זה נעים? בהחלט לא. וזה גם לא כל כך בריא. אבנית בשיניים עשויה להביא לנסיגת חניכיים ועוד תופעות. ולא פחות חשוב, הידעתם כי אבנית שעוברת גם לשיניים ולכליות הולכת ונעשית נפוצה יותר? כל מי שעבר טיפול להסרת אבנים בכליות יעיד כי זהו תענוג קטן מאוד שכדאי לוותר עליו. מה עוד שלא תמיד האבנים הללו מוסרות בקלות.