כאשר אנו מקימים עסק ישנם שלבים רבים לעבור עד לפתיחתו. תחילה אנו משקפים בפני עצמנו את החזון שלנו, לאחר מכן מגייסים את התקציב הנדרש על מנת להקימו, בונים תכנית עסקית ולאט לאט מתקדמים עד לפתיחתו של העסק שלנו. אחת המטרות שאנו מציבים לעצמנו כשאנו מקימים עסק היא להעניק מוצרים ושירות בלתי מתפשרים ללקוחות שלנו.

כאשר מדובר בתחום המסעדנות למשל מדובר על מקררים, מקפיאים וחדרי קירור גדולים אשר מכילים כמויות אדירות של מזון ומים. מערכות קירור תעשייתי אינן נחלתן של המסעדות בלבד, אלא אלו משמשות גם אירגונים גדולים כמו צה"ל, חברות הייטק המאכילות את עובדיהם בכל צהריים וכמובן שגם ענף המלונאות. כאשר מדובר בשטחי אחסון כה גדולים, השבחת המים חשובה מאין כדוגמתה ועלינו להבטיח כי אנו מבצעים בדק בית בכל הנוגע לטיב המים בעסק שלנו – כל הדרך אל שביעות רצונם של הלקוחות.

במרבית העסקים נוכל לפגוש במתקני מים שונים איתם אנו מכבדים את קהל הלקוחות שלנו וכך מעניקים להם מעין זכות בסיסית והיא מי שתייה. למרות שהשקענו במתקן מים מסוננים לעתים רבות אנו לא מודעים לכך שיכולים להצטבר אבניות, חיידקים ורעלים שונים במתקני המים ועל כן חשוב לנו לבדוק את המתקנים שברשותנו ולתחזק את המתקנים השונים בבית העסק שלנו וכך לדאוג למים נקיים, צלולים ואיכותיים גם לנו וגם לקהל הלקוחות היקר שלנו.

משביחים מים ומרצים את הלקוחות

בבית הפרטי שלנו אנו לוקחים אחריות על עצמנו ודואגים לבריאות שלנו, אך בעת שאנו בעלי עסק הרי שאנחנו אחראים לבריאותם ולשביעות רצונם של הלקוחות שלנו. כאשר מדובר בעסקים בענף המזון, מים הוא משאב אשר משתמשים בו בכמויות אדירות וללא מים באיכות גבוהה, טיב המוצרים עלול להיפגע. במסעדות ובחברות קייטרינג משתמשים במים החל בהכנות מרקים, דרך בישול במים וכלה בקנקני מים כשתייה המוגשים לשולחנות הסועדים.

מים שאינם עברו השבחה הינם מים שיכולים המון פעמים להזיק לבריאות לטווח הארוך ובעת שאינם באיכות גבוהה הרי שגם נחוש בטעם לוואי לא נעים אשר יגרום לנו מבוכה אל מול לקוחותינו. השביחו את המים בבית העסק שלכם והעניקו לעצמכם שקט נפשי וללקוחותיכם את החוויה לה הם ראויים.

איך מבצעים את השבחת המים?

חשוב לציין כי כאשר אנו מעוניינים בהשבחת מים עלינו להסתייע בבעלי המקצוע המורשים לעסוק בכך אשר בידם המידע והידע הנחוצים. אנו ברי מזל שברשותנו יסוד כמו מים, אך בעת שמדובר במים שאינם מסוננים ומטוהרים הרי שאנו פוגמים באופן ישיר בבריאותנו, ובעת שמדובר בבית העסק שלנו אנו מרחיבים את פוטנציאל הפגיעה.

את טיהור המים מבצעים בעזרת מסננים שונים שתפקידם לנטרל את כל החיידקים והזיהומים וניטרול טעם הלוואי הנלווה לעתים למים שאינם באיכות גבוהה. כדאי לרכוש מערכות אשר עומדות בתקן הישראלי שכן הוא מחמיר יותר מהתקנים האחרים וכך מובטחים לנו מים איכותיים לגופנו.