בריכת שחייה פרטית בבית מעניקה ללא ספק איכות חיים לכל הדיירים. על מנת שבאמת יהיה ניתן ליהנות מכל הטוב הזה, חשוב גם לדעת לטפל בה כנדרש ולשמור עליה. בריכת בטון בחצר שלכם תעיד על מעמד וסטטוס, עם זאת יש לשמור על הכללים והנהלים שמתלווים לכל תחזוקה של בריכה, ואת אלה תלמדו מקבלן הבנייה של הבריכה שתפקידו בנייה ועיצוב בריכות שחייה ושימורן.

בכל מערכת הפעלה של בריכות שחיה ביתיות יש שני מנגנונים שעובדים כל העת. מערכת הסינון ומערכת הטיהור מים לבריכה שהיא אחראית לכל ניקוי המים וטיהורם. אלו למעשה מערכות שלא מצריכות החלפה של מים ומסייעות לשמור על המים הקיימים ועל הניקיון שלהם. אולם מערכת טיהור נוספת קיימת היום גם בבית עצמו, מערכת שמשתלבת עם כל הצנרת הביתית ומטהרת את מי השתייה שמגיעים לברז ויכולים להגיע עד לבריכה הפרטית שלכם.

טיהור מים בכל מקום

על מנת באמת להבין עד כמה יעילה ואמינה מערכת טיהור מים שפועלת בשיטה- אוסמוזה הפוכה, די יהיה לראות את מגוון השימושים שלה לא רק בתוך הבית, אלא בחוץ. היא משמשת מאגרים גדולים שמיועדים להתפלה של מי ים או מים לחקלאות, לשטיפה של מכוניות, ניקיון של חלונות גדולים בגורדי שחקים ועוד. כך גם בבריכה שלכם הפרטית המים המטוהרים שמגיעים ממערכת טיהור ביתית יזרמו דרך משאבה לבריכה.

טיהור מים גם בברז של הבית

על מנת שגם אנחנו נשתה את המים הכי נקיים ולא נהיה חשופים לכל מיני חיידקים ובקטריות, חשוב שתהייה לנו מערכת טיהור מים מקומית, שמשולבת עם כל הצנרת של הבית. מערכת זו מצריכה התקנה פשוטה ביותר שנעשית באמצעות איש מקצוע מיומן.

תהליך התקנת מטהר מים

כדאי להכיר בכך שמים העושים דרכם לברזים אצלנו בבית יש עוד כמה חומרים שמתלווים אליהם ויכולים להזיק לבריאות שלנו. מטהר המים שנתקין בבית שלנו הוא יסנן את החומרים הללו וימנע מהם להגיע עד לכוס שלנו. תהליך סינון המים הזה שמו- אוסמוזה הפוכה, שגורם לפעולה על ידי מסננים ייחודיים שבסופו של יום מזרימים לנו מים מטוהרים לברז. מדובר בהתקנה יחסית פשוטה שמתבצעת על ידי אדם מנוסה שהתקין בעברו כמה וכמה מטהרים כאלה.

תחזוקה נכונה

כמו כל מערכת טיהור של מים, בבית, בבריכה ובכל מקום יהיה צורך גם אותה לתחזק ולנקות על מנת שלא תיסתם ותישאר חיונית. מטרת הטיהור והמטהר עצמו הוא למנוע ממשקעים מסוימים להגיע למים, אך אלה יכולים לגרום לעיתים לסתימה במסנן במידה ולא מנקים מדי פעם. אין צורך להחליף את המסננים כל העת אבל מדי זמן מה חשוב לבדוק את תקינותם. את כל ההסברים ופעולות התחזוקה תקבלו בעת התקנת המערכת טיהור וחשוב לבצעם על מנת לשמור על המערכת תקינה לאורך שנים.