רוב החנויות אשר משווקות חלקי חילוף למקררים, ביניהם סנן מקררים, מפרסמים כי הצרכן יכול להחליף את הסנן בעצמו. אלו טוענים כי ההחלפה קלה ביותר וכן האיפוס של נורת החלפת המסנן. אך השאלה הנשאלת היא: האם החלפת סנן אכן כה קלה ומדוע רבים טוענים כי עדיף לתת רק לטכנאי מקררים לתקן או להחליף את הסנן במקרר שלכם? התחילו לקרוא

סנן מקררים- על מה מדובר?

תפקידם של סנני מקררים הוא לסנן לכלוך, כלור, ריחות רעים וטעמי לוואי ולספק לכם מי שתייה נקיים וצלולים. כל מקרר בו יש מסנן חייב תחזוקה, דהיינו, החלפה של מסנן אחת לחצי שנה. יש לקחת בחשבון כי ישנם סוגים שונים של מסננים וחשוב מאוד לוודא כי המסנן המוחלף מתאים לסוג המקרר שלכם וכן כי במסנן יש פחם אשר סופח את כל החומרים האורגנים אשר במים וכן את הכלור. אם מזגתם לעצמכם כוס שתייה וראיתם כי המים מלאים בנקודות שחורות או לכלוכים שונים, שריח רע בוקע מהמים או שטעמם אינו כתמול שלשום הצעד החכם ביותר יהיה להזמין את שירותיו של טכנאי מקררים אשר יבדוק את המקרר שלכם ואת המסנן ויחליט על תיקון של חלק במקרר או החלפה של הסנן הקיים.

התקנה עצמית או הזמנת טכנאי מקררים?

אם אתם יודעים היכן ממוקם סנן המקרר שלכם, לא נרתעים להחליף אותו (בידיעה גמורה כי קיים סיכוי שתזיקו לחלקים אחרים במקרר וזאת משום חוסר ידע וניסיון), אתם יודעים כיצד לאפס את הנורה של החלפת המסנן (אם קיימת) ובטוחים שאתם יודעים להדק את הסנן במידה הנכונה, אתם בהחלט יכולים לנסות ולהחליף את הסנן של המקרר. אם אתם מעוניינים "ללכת על בטוח" ולתת לאיש מקצוע בעל ניסיון להתמודד עם המטלה ולזכות בתוצאה הרצויה, הזמינו טכנאי מקררים מקצועי. אם אתם כבר קוראים לטכנאי בקשו ממנו לבצע בדיקה מקיפה של המקרר ולעדכן אתכם בכל בעיה בה הוא נתקל וזאת על מנת שתוכלו להחליט כיצד אתם מעוניינים לפעול.
לא משנה אם אתם מזמינים טכנאי מקררים בירושלים והשפלה, מרכז הארץ או מאזור הצפון, הוא חייב להיות איש מקצוע אשר למד את כל התכנים והתנסה באופן מעשי בכל הקשור אל מערכת החשמל של מקררים מסוגים שונים, בניית מתקני קירור מסוגים שונים, איתור תקלות במקררים ותיקון אותן תקלות, החלפת חלקים שונים במקרר ועוד. המקצועיות והניסיון של איש מקצוע זה תבטיח לכם החלפה תקינה של הסנן ללא מצב בו אתם לא בטוחים אם גרמתם נזק למקרר או מיקמתם את החלק בצורה הנכונה והוא מתפקד בצורה תקינה.