כיצד להבטיח מים מטוהרים ובריאים?

מים טריים צריכים לעמוד בראש סדר העדיפויות של הורים, בעלי משפחות וקשישים. למעשה, נשים וגברים בכל הגילאים חייבים להקפיד על צריכת מים מטוהרים ובריאים. מים אלו הם הדרך היחידה לשמור על הבריאות, להבטיח חילוף חומרים תקין ולמנוע מחלות ובעיות כרוניות. הצריכה של המים היא בין הפעולות היחידות שאין להן תחליף.

משקאות חמים ממכונות קפה לעסקים, ממותקים או  מוגזים אינם מהווים אלטרנטיבה עבור שתיית מים. לפיכך, השאלה העיקרית היא איך מבטיחים מים מטוהרים ובריאים גם בסביבה הביתית וגם בעבודה.

כיום יש שורה ארוכה של אמצעים לטיהור מים. המטרה העיקרית של האמצעים הללו היא למנוע חדירה של חומרים מזיקים אל תוך המים בהם אנו משתמשים על מנת לשתות, לבשל וכדומה. בנוסף, המים מבטיחים את תקינות תשתיות הביוב וכך מונעים הצטברות של אבנית, עובש או פטריות. אמצעי הטיהור תורמים לטעם של המים ומגבירים את הצריכה. הם עוזרים לשכנע ילדים לשתות מים טעימים ויש להם סגולות מוכחות גם בקרב בני גיל הזהב. רופאים ממליצים על צריכה של מים העוברים דרך אמצעי הטיהור וכך גם מומחים לבריאות הילד והמשפחה. מעבר לכך, אמצעי טיהור חוסכים בהוצאות. במקום לבזבז זמן ומאות שקלים בשבוע על רכישה של מים מינרלים בבקבוקים מסורבלים, אפשר להבטיח מים מטוהרים ובריאים בתוך הבית, המשרד או העסק.

 

סוגי אמצעים לטיהור מים

התחום של טיהור והשבחת מים מבוסס במידה רבה על שילוב בין היכרות עם צרכי הלקוחות לבין שיפורים טכנולוגיים מרחיקי לכת. מצד אחד, פתרונות הסינון והטיהור מיוצרים במטרה לענות על צרכי הלקוחות ולשפר את איכות החיים שלהם. מצד שני, פתרונות אלו לא היו יכולים לצאת לאוויר העולם ללא מחקרים רפואיים, גיבוי טכנולוגי, השקעת משאבים ועוד. זו הסיבה העיקרית למגוון אמצעי הטיהור המבטיחים לכולנו מים בריאים ללא בעיות.

פתרונות הסינון הפופולאריים ביותר הם סנני קו ו/או מערכות לסינון מים המצורפים בעיקר לברי מים. המאפיין המשותף לפתרונות אלו הוא נוחות, המאפשרת לכל אחד לגשת אל המים בכל רגע נתון ואפילו לקבוע את הטמפרטורה שלהם לפני השתייה או הצריכה. פתרונות אחרים המוכרים לציבור הרחב כוללים קולרים, מערכות טיהור מים ייעודיות, מסננים ופילטרים. כאן הדגש הוא על הטיפול במים הנמצאים בתשתיות הקיימות בישראל, על מניעת אבנית ועל הרחקת חומרים מזיקים. מתקנים לא פחות נפוצים המאפשרים שתייה של מים בריאים ומטוהרים הם
קולרים ודלפקי מים למוסדות. את האמצעים הללו ניתן למצוא בעיקר בבתי ספר, מוסדות ציבוריים ועוד.

תו התקן של מים בריאים

מוצרים המבצעים פעולות לטיהור והשבחת מי ברז נדרשים לעמוד בתווי תקן מחמירים. תו התקן מעיד על הסטדנרטים בהם עומד המתקן ועל הבדיקות שהוא עבר טרם ההפצה ההמונית. תוי תקן ניתנים גם על ידי גורמים מקומיים בישראל וגם על ידי גורמים בינלאומיים. רשויות אמריקניות לדוגמא מקפידות על הענקת תווי תקן רק למוצרים מתקדמים ואיכותיים.

אנחנו בחברת מטריקס עוסקים כבר שנים רבות בתחום של טיהור והשבחת מים. יש לנו לקוחות במגזר הפרטי, העסקי, המוסדי והתעשייתי ואנו גאים להוביל לשרת אותם. הניסיון שלנו יכול להבטיח גם עבורכם פתרונות טיהור מים במחיר הוגן.